Žlutá jako potrava pro mozek

Žlutá jako potrava pro mozek

Venku je pošmourno, klasické únorové počasí, jenže bez sněhu. Zimní pohádka se nekoná. Jde na mě depka. Sama v kanceláři, sama na celý svět. Je ráno, přemýšlím, čím začít a napadá mě leda tak úprk domů, do postele. Koupila jsem nové povlečení a mám to doma zase o něco hezčí. Kdybych tak mohla vzít plechovku s barvou a přetřít si kancl celý na žluto! Jenže nemůžu. Sedím v ultra nové budově, kde je zakázáno zatlouct hřebíček, natož vymalovat nějakou trhlou, neprofesionální barvou. Chápu, ale můj kreativní mozek to nechápe. Čučí do bílé zdi nad monitorem a nemyslí mu to.

Sedím přikovaná ke kancelářské židli, která by mohla mít taky veselejší barvu a cítím potřebu se z téhle nálady tak nějak vypsat. Znáte ty dny, kdy se Vám prostě nic nechce? Dnes mě nečeká nic moc kreativního, ale to nemá s tím, že se mi prostě NECHCE, nic společného. Koukám na tu haldu složek, které musím zpracovat. Prolistuju diář, kde na mě zamrkají barevné lepicí papírky v magentě a kanárkově žluté. Nevím, proč si je do diáře lepím, když stačí si je do něj přepsat…Vypadá pak ale tak nějak chaotičtěji, tak nějak víc jako já. Naštěstí mám v tom svém chaosu odjakživa přehled. K mému zadumanému mozku až teď doputovala informace, že ho dnes čeká hra s čísly. Nejásá. To bude den!

Ze stolu na mě vejrá fotka krásného letního dne, kdy jsme se s kamarádkami plavily po Vltavě na člunu. Žlutém! Ta barva je doslova potravou pro můj mozek. Je jak na fetu a chce víc, víc žluté…Útěchu se snažím najít ve svém dnešním oblečení, jenže jsem se oblékla jak pako. Agresivní červená halenka s překlady, svetr ala myší kožíšek, modré džíny a bílé tenisky mi na náladě nepřidávají. Třeba to spraví hudba, jenže jaká? CeeLo Green-Fuck you! Pouštím si ji dokola a konečně mi na tváři hraje úsměv. Už vím, že tahle písnička je pro tyhle dny jako stvořená. Děkuji za ni a otvírám došlé emaily, startuju mozek. Snad bude mít dost šťávy na ty faktury…Nakonec ten den možná nebude až tak špatný. Každopádně jsem si to pro příště pojistila koupí optimistických hodinek v indiánském stylu!

Mějte krásný den! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *