Už je to tu zas!

Už je to tu zas!

Vánoce, pro mě nejkrásnější svátky v roce, se zase blíží. Je to znát nejen z výloh obchodů, ale taky z narůstající nervozity lidí a stále klesající teploty počasí. Všichni chtějí ke konci roku stihnout nemožné, potírají resty, napravují křivdy, aby do nového roku vstoupili s čistým štítem. Chvályhodné! Ale mysleme taky na naše zdraví a zdraví a pohodu našeho okolí. Nehoňme se jako blázni a alespoň ty dárky vybírejme s předstihem! Na MODART Ti pomůžeme s tím, co koupit přítelkyni, manželce, mamince či babičce a samozřejmě vybereš super věci i pro svého přítele, manžela, či tatínka. Ale teď zpátky k Vánocům.

Trochu sobecky je neslavím kvůli náboženství, ale jen pro tu atmosféru, ten klid, proto, že se zase všichni sejdeme u stromečku a zahrajeme si naši rodinnou hru “Hádej, co jsi dostal”. Pomalu nabývám podezření, že už nám ani tak nejde o to, co komu darujeme, ale přemýšlíme dost i nad tím, jak to ostatním pěkně ztížit. Že nechápete, co to pod tím stromkem sakra hrajeme? Vysvětlím! Je to takové naše rodinné unikum. Prostě dárky nerozbalujeme, dokud nevíme, co v nich je. Trochu to připomíná hru “Přihořívá”, protože pokud se zrovna trefujete, spoluhráči Vám to potvrdí. Pokud jste úplně mimo…však to znáte.

Zabalené dárky prvně osaháváme, třepeme s nimi a přemýšlíme, co jsme asi dostali. K úspěchu docela pomáhá, že své spoluhráče dobře znáte a můžete tak předvídat, čím Vás asi chtěli překvapit. Není povoleno balit do větších krabic, než je nezbytně nutné, nebo přibalovat pro zatížení dárků jakékoliv závaží.

Donedávna jsem byla přebornice v téhle naší hře. Na mě si nepřišli ani s pepřákem, ani sadou na poker. Jediný, kdo mě za posledních 5 let dostal, byla moje babička. Chápete to? Krev mé krve a takhle sprostě mě zbaví bezchybné úspěšnosti! A co že jsem to neuhádla? Normálně mi zabalila moje oblíbené oplatky Pims Choco magic. Tak já ji dám krásnou brož a ona mě takhle znemožní oplatkami. 🙂

Asi si umíte představit jak dlouho u nás trvá rozbalování dárků, ale je super, že stejný průběh mají všechny Vánoce od doby, kdy jsme s bráchou přestali věřit na Ježíška. Nakonec spolu strávíme spoustu krásných a v dnešním době vzácných hodin, plných smíchu a nikdo mi nevymluví, že Vánoce právě o tomhle nejsou. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *